Reklama

Bilety na Chwiałkę coraz droższe, a "ludzie palą, gdzie chcą"

fot. POSiR
fot. POSiR

A to tylko jedna z uwag do funkcjonowania basenu zewnętrznego.

W tej sprawie napisali do nas Czytelnicy. - Wstęp na basen odkryty kosztuje 20 zł. Wiadomo inflacja i rosnące koszty. Jednak miło by było, jeśli ktoś, kto zarządza basenem, zadbałby o komfort użytkowników - piszą. - Obsługa jest bardzo miła. Jednak problem leży wyżej. Mąż zgłaszał, aby wydzielono strefy z leżakami lub krzesełkami dla palaczy, a nie trzeba zmieniać miejsce kilka razy, bo ludzie palą gdzie chcą i smród nikotyny truje i zaburza relaks - tłumaczą. - Do tego jeśli się chce umyć ręce, to leci wrzątek w umywalkach w łazience (sprawa zgłaszana minimum 3 razy) i brak wieszaczków w toaletach. Każdy wie, jak podnieść koszt wejścia o 40%, ale żeby szło za tym coś, co jest zgłaszane co sezon, to już jest problem - dodają.

Filip Borowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji przyznaje, że do tej pory nie dotarły do POSiR sygnały o konieczności wydzielenia miejsca dla osób palących. - Jeżeli istnieje taka potrzeba, jesteśmy gotowi wyznaczyć taką strefę w miejscu, które nie przeszkadzałoby innym użytkownikom. Nie widzimy natomiast konieczności tworzenia na obiekcie sportowo-rekreacyjnym (a więc promującym zdrowy styl życia) osobnego terenu, na którym można jednocześnie plażować i palić - mówi Borowiak.

Temperaturę wody w kranach regulują natomiast mieszadła. - Obsługa obiektu reaguje na ewentualne uwagi klientów obniżając lub podwyższając temperaturę wody w zależności od zgłoszenia - zapewnia.

Co z toaletami? - Pływalnia letnia Chwiałka posiada nowoczesny (oddany do użytku w roku 2019) kompleks szatniowo-sanitarny składający się z przebieralni, natrysków i toalet. Kabiny w przebieralniach i natryskach są wyposażone w haczyki. Dodatkowo klienci mają do dyspozycji umieszczony tuż przy toaletach zespół szafek, w których można bezpiecznie przechować swoje rzeczy podczas pobytu na pływalni - kończy.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku wstęp na baseny zewnętrzne w Poznaniu był dużo tańszy. Bilety kosztowały 14 złotych. Dziś za wejście trzeba zapłacić 20 złotych (normalny) i 14 złotych (ulgowy).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
7.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro