Reklama
Reklama

W końcu otworzą wiadukty drogowe nad ulicą Lechicką. Znamy datę

fot. PIM
fot. PIM

Kierowcy czekają na to od dawna.

Po nowych wiaduktach nazwanych imieniem Janiny Czarneckiej kierowcy pojadą w sobotę, 27 sierpnia. - Oddanie do użytku wiaduktów, to ostatni element, kończący ten etap prac na Naramowicach - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Dzięki tej inwestycji uciążliwe korki na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej, z jakimi zmagali się kierowcy oraz pasażerowie autobusów przed rozpoczęciem prac, odejdą w niepamięć - dodaje.

Przed wielką inwestycją było tu zwykłe skrzyżowanie. Obecnie funkcjonuje tam dwupoziomowy węzeł komunikacyjny składający się z wiaduktu tramwajowego (przeznaczonego też dla pieszych i rowerzystów), a także dwóch wiaduktów drogowych.

- Prace budowlane za nami, dobiega końca także procedura odbiorowa. Choć zapowiadaliśmy zakończenie prac drogowych na jesień, to bardzo zależało nam na uruchomieniu wiaduktów jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego. W ostatni weekend sierpnia wdrożymy więc stałą organizację ruchu w rejonie całego węzła. Z pewnością przyczyni się do poprawy sytuacji drogowej w tej części miasta - mówi Marcin Gołek, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W środę odbywały się tutaj przeglądy sygnalizacji świetlnej, które wykazały konieczność wprowadzenia drobnych korekt. Zajdą one w najbliższych dniach. - W ramach przygotowań do wdrożenia stałej organizacji ruchu, w piątek, 26 sierpnia testowo włączona zostanie sygnalizacja świetlna w rejonie węzła Lechicka/Naramowicka. Działanie sygnalizacji w pierwszych dniach od uruchomienia wiaduktów będzie podlegać obserwacjom, a w razie potrzeby - optymalizacji. W tym rejonie należy stosować się do wskazań znaków informujących o nowej organizacji ruchu oraz zachowanie ostrożności - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Co jeszcze pozostało do wykonania w ramach budowy trasy na Naramowice? To m.in. budowa punktu socjalnego dla motorniczych MPK przy przystanku Błażeja, przeglądy techniczne, ostatnie prace wykończeniowe i procedura odbiorowa dla całości.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.77 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro