Reklama
Reklama

Dodatek węglowy: gdzie w Poznaniu złożyć wniosek?

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Dodatek w wysokości 3000 złotych przysługuje bez względu na sytuację finansową gospodarstwa domowego.

Kto może się ubiegać o jednorazowe świadczenie? Gospodarstwa domowe, w kto®ich głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Wniosek można składać do 30 listopada.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą - podaje poznański magistrat.

Pieniądze trafią na konto wnioskującego maksymalnie w ciągu miesiąca od momentu złożenia wniosku. - Każdy kto chce złożyć osobiście wniosek o dodatek węglowy w Poznańskim Centrum Świadczeń powinien się umówić na wizytę. Można to zrobić za pomocą strony internetowej: pcs.poznan.pl lub korzystając z miejskiej infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
0℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
117.74 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro