Reklama
Reklama

Dodatek węglowy: gdzie w Poznaniu złożyć wniosek?

fot. UM Poznań

Dodatek w wysokości 3000 złotych przysługuje bez względu na sytuację finansową gospodarstwa domowego.

Kto może się ubiegać o jednorazowe świadczenie? Gospodarstwa domowe, w kto®ich głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Wniosek można składać do 30 listopada.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

- Dokumenty można złożyć osobiście w siedzibie Poznańskiego Centrum Świadczeń przy ul. Wszystkich Świętych 1, elektronicznie za pomocą profilu zaufanego czy podpisu elektronicznego lub przesłać pocztą - podaje poznański magistrat.

Pieniądze trafią na konto wnioskującego maksymalnie w ciągu miesiąca od momentu złożenia wniosku. - Każdy kto chce złożyć osobiście wniosek o dodatek węglowy w Poznańskim Centrum Świadczeń powinien się umówić na wizytę. Można to zrobić za pomocą strony internetowej: pcs.poznan.pl lub korzystając z miejskiej infolinii pod numerem telefonu 61 646 33 44.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro