Reklama
Reklama

Rekordowy wynik Dino. Akcje spółki jeszcze nigdy nie były tak drogie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. materiały prasowe

We wtorek i środę cena jednej akcji na giełdzie przekraczała 380 złotych.

Właściciel sieci sklepów Dino z Krotoszyna, Tomasz Biernacki, znajduje się od kilku lat na najwyższych pozycjach rankingów najbogatszych Polaków. W tym roku za najbogatszego Polaka uznały go Puls Biznesu oraz Wprost. Zdaniem Forbesa znajduje się natomiast na trzecim miejscu w Polsce z majątkiem szacowanym na około 16 miliardów złotych.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dokładnie rok temu pisaliśmy o rekordowych wynikach sieci na Giełdzie Papierów Wartościowych. Wówczas jedna akcja Dino była wyceniana na 331 złotych. Kurs poszybował w górę po wizycie Mateusza Morawieckiego w centrum dystrybucyjnym Dino w powiecie opolskim.

Po roku mamy kolejny absolutny rekord. We wtorek, 16 sierpnia, cena za akcję osiągnęła 383,50 zł. W środę jedna akcja kosztowała wciąż powyżej 380 złotych. Tym samym kapitalizacja spółki przekroczyła 37 miliardów złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.61 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro