Reklama

Problemy z wodą w kranach w wielkopolskich miejscowościach. Część mieszkańców nie powinna jej pić, dostaną zwrot za zakup wody w butelkach

fot. archiwum
fot. archiwum

Sytuacja dotyczy Odolanowa i Kaczor.

Inspektor Sanitarny w Ostrowie wielkopolskim poinformował, że badania wody z wodociągu publicznego w Odolanowie wskazują, iż woda odbiera od obowiązujących wymagań w zakresie sumy trichloroetenu oraz tetrachloroetenu. Tym samym wydano decyzję o warunkowej przydatności do spożycia przez ludzi i nakazano administratorowi wodociągu podjęcie działań naprawczych. - Osoby z grupy ryzyk, to jest kobiety w ciąży, niemowlęta, dzieci do 4. roku życia, nie powinny używać wody z wodociągu do celów spożywczych - podaje Inspektor Sanitarny.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W związku z decyzją Inspektora Sanitarnego burmistrz Odolanowa wydał komunikat. Sprawa dotyczy mieszkańców Kaczor, ulicy Nowej i Odolanowskiej w Raczycach oraz ulic Słoneczna, Kopernika, Ludomiry Namysł, Cofalskiego, Kaliska (od ul. Słonecznej do Rynku), Rynek, Fr. Sójki, Plac Kościuszki, 1-Maja, Wiosny Ludów, Zamkowa, Bartosza, Parkowa, Madera, Natury, Liliowa, Krotoszyńska, ks. Nadstazika, Strzelecka, Kurochowska, Jana Pawła II, Trzy Mosty, Ogrodowa, Kwiatowa, Sadowa, Gimnazjalna, Wąska, Nowa, Strumykowa (Tarchały Wielkie), ks. Piszczygłowy, Osiedlowa, Chabrowa, Widokowa, Raszkowska, Chwaliszewska, Zacisze, Krótka, Polna, Zakątek, Ceglana, Grabowa, Kalinowa, Leśna, Przemysłowa, Dworcowa, Wiatraczna, Wiosenna, Jodłowa, Sosnowa, Świerkowa, Jałowcowa, Wierzbowa, Klonowa, Cyprysowa, Lipowa, Dębowa w Odolanowie.

Jak zapewnia burmistrz, natychmiast zorganizowano stosowne spotkanie i uruchomiono miejsca zastępczego punktu poboru wody nadającej się do spożywania przez osoby z grupy ryzyka. Miejscowy Zakład Usług Komunalnych prowadzi działania, by doprowadzić wodę do właściwej jakości. - Do czasu wydania kolejnego komunikatu Inspektora Sanitarnego z Ostrowa Wielkopolskiego osobom z grupy ryzyka, którzy zakupią wodę butelkowaną 5 1, zostanie zwrócony przez Zakładu Usług Komunalnych w Odolanowie koszt zakupu po okazaniu paragonu - podaje burmistrz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro