Reklama

Szansa dla noworodków: Okno życia otwarte

W środę oficjalnie otwarto "Okno życia" w Domu Dziecka nr 1 przy ulicy Swoboda 59 w Poznaniu. Jest to pierwsze takie okno w Wielkopolsce. Matki, które wiedzą, że nie poradzą sobie z wychowywaniem dziecka lub nie mają na to środków mogą zostawić noworodka w specjalnie przygotowanym łóżeczku.

Okno życia ma być ostatnią deską ratunku dla matek, które chcą porzucić swoje dziecko w tajemnicy przed bliskimi. Inicjatywa ma uchronić noworodki przed trafieniem pod drzwi jakiejkolwiek rodziny lub.. znalezieniem się w śmietniku.

Dziecko, które zostanie położone w łóżeczku w oknie życia, jest badane. Następnie trafia do Domu Dziecka nr 1. Droga do adopcji jest jednak utrudniona. Matki, które chcą, by ich dzieci jak najszybciej trafiły do nowej rodziny powinny zrzec się praw do noworodka. Wsadzenie maluchaw okno życia nie jest z tym równoznaczne i nie zwalnia matkiz odpowiedzialności karnej za porzucenie dziecka.

Kobiety, które pragną szczęśliwego życia dla swoich dzieci muszą skontaktować się, jeszcze w czasie ciąży lub tuż po urodzeniu, z ośrodkiem adopcyjnym. Tam zrzekają się praw do dziecka i otwierają drogę zainteresowanym adopcją rodzinom.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro