Reklama
Reklama

W miejscu dawnego szpitala przy ulicy Szkolnej miał powstać elegancki dom seniora. Inwestor się wycofuje

fot. Orpea / materiały prasowe z 2018 roku

Nieruchomości przy ulicach Szkolnej, Koziej i Podgórnej miały zamienić się w największy w Polsce ośrodek kompleksowej opieki nad seniorami.

Na działce położonej u zbiegu ulic Podgórnej i Szkolnej znajduje się kilkanaście budynków, a w największym, czteropiętrowym mieścił się szpital miejski. Jak już wielokrotnie informowaliśmy budynek udało się sprzedać za nieco ponad 40 mln złotych, firmie MEDI-system należącej do francuskiej firmy Orpea. Nabywca od początku przekonywał, że w tym miejscu powstanie centrum senioralne. Kompleks zgodnie z planem miał składać się z "Rezydencji na Szkolnej", dwóch budynków z apartamentami dla seniorów, kliniki oraz części przeznaczonej na pobyt dzienny.

Cieszę się, że poważny i doświadczony inwestor stworzy w tym miejscu centrum dla osób starszych. To pokazuje, że miejska polityka senioralna jest impulsem dla sektora prywatnego. Lokalizacja takiej inwestycji w samym centrum Poznania gwarantuje, że starsze osoby będą mogły w pełni korzystać z życia Miasta - społecznego i kulturalnego, będąc jednocześnie pod opieką specjalistów - komentował pomysł w październiku 2018 roku roku Jacek Jaśkowiak.

W kompleksie zrealizowane zostaną różne funkcje w tym: szpitalna, domu seniora, hotelowa, klinika rehabilitacyjna oraz restauracja. Dziedziniec zostanie w części udostępniony mieszkańcom. Powstanie również przejście łączące ulicę Kozią z Podgórną. Prace projektowe wykonała poznańska pracownia architektoniczna. Orpea poszukuje kolejnych terenów inwestycyjnych w Poznaniu - dodawał nieco później Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.

Dziś okazuje się, że inwestycja nie powstanie. Grupa Orpea podjęła decyzję o zmianie modelu inwestowania w Polsce, co oznacza wycofanie się z kilku zaplanowanych inwestycji, w tym tej przy ul. Szkolnej. Inwestycja jest w procesie sprzedaży - informuje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Magdalena Michalska, przedstawicielka Orpea Polska. Jesteśmy na etapie przygotowywania informacji prasowej. Powinna być gotowa w przyszłym tygodniu. Na razie nie mogę podać szczegółów - dodała, zapytana przez dziennikarkę gazety między innymi o to, czy nieruchomość zostanie wystawiona na sprzedaż.

Ponadto, choć pojawiają się różne informacje Michalska, w rozmowie z "Gazetą" zastrzega, że "Orpea nie wycofuje się z Polski, gdzie ma już sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych" W tym roku planuje uruchomić dwie nowe Rezydencje: we Wrocławiu i kolejną w Warszawie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro