Reklama
Reklama

Od 1 września zmienią się nazwy pięciu poznańskich przystanków

fot. ZTM Poznań
fot. ZTM Poznań

Autobusy będą się zatrzymywały na przystankach: Konopackiej i Maczka w Poznaniu, Rekreacyjna w Kiekrzu oraz Rokietnica/Węzeł Przesiadkowy w Rokietnicy. Przystanek Obodrzycka Orbit zmieni nazwę - na Obodrzycka Mars.

Jak wyjaśniają przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, nazwa Konopackiej zastąpi i uprości dotychczasową nazwę przystanku Konopackiej Centrum Handlowe, tym bardziej, że nie ma uzasadnienia dla funkcjonowania nazwy uzupełnionej o dodatkowy człon.

Nazwa Maczka zastąpi dotychczasową nazwę Sochaczewska, która pochodzi od nazwy uliczki znajdującej się wewnątrz osiedla. Nowa nazwa koresponduje z nazwą ulicy upamiętniającej generała Stanisława Maczka. Dzięki temu będzie lepiej rozpoznawalna. Jednocześnie, zespół przystankowy składający się z pojedynczego przystanku w kierunku trasy PST, zostanie uzupełniony o nowy przystanek w kierunku Uniwersytetu Przyrodniczego. Nowy przystanek dla autobusów linii nr 182 i 191 znajdzie się w połowie drogi pomiędzy przystankami Os. Słowiańskie i Śląska - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Z kolei w Kiekrzu pojawi się nazwa przystanku Rekreacyjna, która zastąpi dotychczasową - Uzdrowiskowa Szpital. Z uwagi na fakt, że Szpital Rehabilitacyjny Szpitala Wojewódzkiego przy ulicy Uzdrowiskowej 2 zakończył działalność, nie ma uzasadnienia dla dalszego funkcjonowania starej nazwy. Nowa pochodzi od najbliższej ulicy krzyżującej się z ulicą Słupską, w ciągu której położony jest zespół przystankowy - dodaje.

Natomiast z uwagi na oddanie do użytku nowego węzła przesiadkowego w Rokietnicy, przystanek Rokietnica/PKM zmieni nazwę na Rokietnica/Węzeł Przesiadkowy. Również od 1 września komercyjna nazwa przystanku Obodrzycka Orbit zostanie zmieniona na Obodrzycka Mars.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro