Reklama
Reklama

Pojazd przeładowany elektronarzędziami. Inspektorzy ściągnęli go z drogi do kontroli

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. rauschenberger/pixabay.com

Przemieszczał się 10 sierpnia drogą ekspresową S5 na zachodniej obwodnicy Gniezna.

Pojazd jechał z dwoma kontenerami wypełnionymi elektronarzędziami oraz sprzętem AGD. Jak informuje gnieźnieński portal moje-gniezno.pl - inspektorzy z Wielkopolski nie mogli przypuszczać, że kierowca nie tylko prowadził pojazd nienormatywny, ale i robił to bez odpoczynków i z przekroczeniami czasu jego aktywności za kierownicą. Przewoźnik wykonywał na trasie z Gdyni do Wrocławia krajowy transport drogowy dwóch 20-stopowych kontenerów. Zespół pojazdów okazał się na inspekcyjnych wagach za ciężki, bowiem ważył 44,00 t, czyli o 4,00 t za dużo.

Jak się również okazało, zespół pojazdów składał się z więcej niż dwóch elementów: ciągnika sidłowego i dwóch naczep. Kierowca skracał odpoczynek dobowy aż osiem razy o czas równy lub większy niż 4 godziny i 30 minut.

Ma zostać wszczęte postępowanie administracyjne wobec kierowcy oraz firmy zarządzającej transportem na kwotę 30 000 tysięcy złotych. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł i inspektorzy nakazali mu odebranie skróconego dziennego okresu odpoczynku w liczbie 9 godzin - podaje moje-gniezno.pl

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
10℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro