Reklama

Kolejne utrudnienia na A2: nie zjedziesz z trasy na węźle Buk

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Autostrada Wielkopolska

Prace na kolejnym remontowanym odcinku autostrady ruszą w czwartek.

Od kilku tygodni trwają prace remontowe na wielkopolskim odcinku autostrady A2. Jak podaje Autostrada Wielkopolska, 18 sierpnia wyłączona z użytku zostanie część południowej nitki trasy na odcinku 6 kilometrów (pomiędzy 134 i 140 km A2). Ale to nie koniec. Z utrudnieniami, i to sporymi, muszą się liczyć kierowcy korzystający na co dzień z węzła Buk.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA

- 18 sierpnia zostanie wyłączona z użytkowania łącznica zjazdowa węzła Buk dla kierowców jadących z kierunku Świecka. Objazd zostanie poprowadzony od węzła Nowy Tomyśl, drogą wojewódzką 305 (DW305), następnie drogą wojewódzką nr 308 (DW308) oraz drogą DW307 do Buku - informuje Autostrada Wielkopolska. Kilka dni później, konkretnie 22 sierpnia, nastąpi wyłączenie łącznicy zjazdowej na węźle Buk dla kierowców podróżujących z kierunku Poznania. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Poznań Zachód, drogę S11 do węzła Poznań Ławica i dalej drogą wojewódzką nr 307 (DW307) do Buku.

- Równolegle będą prowadzone prace w ciągu głównym autostrady na nitce południowej, na odcinku około 6 km (między km 134+320 a km 140+260). W związku z pracami ruch pojazdów zostanie przeniesiony w całości na nitkę północną i poprowadzony dwukierunkowo - dodaje.

Utrudnienia mają tu potrwać mniej więcej 2 tygodnie. Następnie remontowane będą łącznice wjazdowe na autostradę.

W ramach remontu prowadzone są prace naprawcze nawierzchni bitumicznej między Nowym Tomyślem i Poznaniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.30 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro