Reklama
Reklama

Wyniki rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych w Poznaniu: "To jest skandal!"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wokandapix / pixabay.com

We wtorek podano wyniki rekrutacji uzupełniającej i wciąż są osoby, które nie dostały się do żadnej szkoły.

W tej sprawie piszą do nas Czytelnicy. - To, co się wyprawia w tym roku, to jest skandal! Dzieci chcą się uczyć, a nie mają gdzie! Czy to jest normalne? Od rana rodzice wydzwaniają do szkół i kuratorium i wszyscy umywają ręce odsyłając nas do Prezydenta Miasta! Skala problemu jest ogromna i nikt nie wie co dalej?! Czy naprawdę miastu zależy, aby nasze dzieci były niewykształcone - dopytuje nasza Czytelniczka Weronika. - O co chodzi w Poznaniu? Córka drugi nabór i znów się nie dostała. O co chodzi w tym kraju? - dopytuje inny Czytelnik.

To właśnie we wtorek o godzinie 10.00 podano wyniki rekrutacji uzupełniającej do szkół ponadpodstawowych w naszym mieście. Jak wynika z sygnałów od naszych Czytelników, część absolwentów szkół podstawowych nawet w rekrutacji uzupełniającej nie dostała się do wybranej szkoły.

Przypomnijmy, że uczniowie, którzy dostali się do wybranej szkoły mieli czas do 1 sierpnia, by potwierdzić wolę przyjęcia. Już wtedy, gdy podano liczbę wolnych miejsca w szkołach rodzice skarżyli się, że w mieście i powiecie pozostało ich bardzo mało - niespełna 1000. Miasto tymczasem zapewniało, że ma w rezerwie około 2500 miejsc.

Zapytaliśmy urzędników o wyniki rekrutacji uzupełniającej. Czekamy na odpowiedź.

  • Aktualizacja
    wtorek, 16.08.2022 r., godz. 20.58
    Aktualizacja
    wtorek, 16.08.2022 r., godz. 20.58
    Zastępca dyrektora Wydziału Oświaty UMP Wiesław Banaś przyznaje, że mimo że nie wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani do wybranych przez siebie szkół, nadal do ich dyspozycji pozostają wolne miejsca. - Po zweryfikowaniu list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, Miasto Poznań we współpracy z dyrektorami szkół, podejmie decyzje o ewentualnym uruchomieniu dodatkowych miejsc, tak aby każdy kandydat, będący mieszkańcem Poznania znalazł miejsce w szkole ponadpodstawowej - zapewnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
120.37 μg/m3
Bardzo zły
Zobacz pogodę na jutro