Reklama
Reklama

PKP PLK: będą nowe perony. "Osoby mające trudności z poruszaniem łatwiej skorzystają z pociągów w stronę m.in. Poznania, Wrześni i Konina"

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Inwestycja za ok. 13,6 mln zł realizowana jest w ramach "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025".

Przebudowane perony w Słupcy (linia kolejowa nr 3, Warszawa - Poznań) zapewnią dogodniejsze warunki podróży - pasażerowie, także osoby mające trudności z poruszaniem się, łatwiej skorzystają z pociągów w stronę m.in. Poznania, Wrześni i Konina - informuje Radosław Śledziński z PKP PLK.

Perony po modernizacji będą wyższe i dłuższe. Pojawią się nowe ławki, wiaty, oświetlenie LED oraz czytelne oznakowanie i nowy system nagłośnieniowy. Dla osób niewidomych na antypoślizgowej nawierzchni będą ścieżki naprowadzające. Przebudowane zostanie też przejście podziemne. Z myślą o osobach mających trudności z poruszaniem się w tunelu zamontowane zostaną windy prowadzące na oba perony. Do ekologicznych podróży, koleją i rowerem, zachęcą stojaki w obrębie stacji - dodaje Śledziński.

Zmodernizowane perony w Słupcy zachęcą do przejazdów pociągiem. Podróżni, także osoby mające trudności z poruszaniem się, zyskają wyższy komfort i lepszy dostęp do kolei dzięki windom w przejściu podziemnym. Dogodniejsze warunki na stacjach i przystankach to jeden z celów realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. "Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 - 2025", który w Wielkopolsce obejmuje 19 stacji i przystanków - powiedział Arnold Bresch, członek Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Inwestycję za ok. 13,6 mln zł zrealizuje Infrakol Sp. z o.o. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w I kw. 2024 r. Roboty zostaną ujęte w rozkładzie jazdy i uwzględnią ruch kolejowy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczęła się meteorologiczna zima i przymroziło! W Wielkopolsce nawet blisko -15 stopni!
0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro