Ubiegłoroczna akcja dla Marysi była ogromnym sukcesem. W tym roku zbierane będą środki na dwoje dzieci

Ubiegłoroczna akcja | fot. Materiały organizatorów

Motoryzacyjna, rodzinna, a przede wszystkim, charytatywna akcja odbędzie się w niedzielę.

Organizatorzy zapowiadają mnóstwo atrakcji na festynie w Śmiglu i mają nadzieję, że tegoroczna akcja również zakończy się takim sukcesem. Jak mówią, od kilku dni mają pełne ręce roboty. Praca wre. Dopinamy wszystko na ostatni guzik. Już jutro na placu targowym pojawi się scena, pierwsze namioty oraz pojazdy, które mają do nas do pokonania większą trasę lub są gabarytowo duże, między innymi kombajn czy dwie Scanie. Tak więc już jutro plac będzie tętnił życiem, by w niedzielę rano móc witać pierwszych gości - mówią organizatorzy.

Pierwsza impreza - towarzysząca Moto Piknikowi, pod nazwą Wilczy Rajd Motocyklowy, rozpocznie się o godzinie 9:00. Uczestnicy przejadą w rajdzie 80 km po gminie Śmigiel, by zakończyć go metą na targowisku.

Główną atrakcją Moto Pikniku będą oczywiście pojazdy. Od sportowych aut, takich, jak widoczne na zdjęciu Ferrari, przez auta z audio car, starsze i nowsze motocykle, tiry, maszyny rolnicze, aż po klasyki, jakimi są między innymi znane wszystkim maluchy. Nie ma wątpliwości, że będzie barwnie i głośno. Tak, jak w poprzednim roku, na terenie imprezy wyląduje helikopter, którym chętni będą mogli przebyć podniebną trasę nad miastem - dodają organizatorzy.

Nie zabraknie też występów, koncertów, konkursów czy smakołyków.

Najważniejszy jest jednak cel. To zbiórka dla chorych dzieci. W tym roku zbierane będą środki dla maleńkiej Kai, która walczy z guzem mózgu oraz dla Antosia, który dzięki operacji będzie mógł usłyszeć świat.

W ubiegłym roku na podczas I Moto Pikniku zebrano dla maleńkiej Marysi z Brenna zmagającej się ze rdzeniowym zanikiem mięśni - 75 tysięcy złotych.

Moto Piknik rozpocznie się o godzinie 13:00 w niedzielę na Targowisku w Śmiglu i potrwa do godziny 19:00. Oczywiście osoby, które chcą już dziś dorzucić swoją cegiełkę, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu siepomaga.pl - Kaja i Antoś.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
27.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro