Reklama
Reklama

"Rzeka rowerów" w niedzielę przejedzie przez Poznań

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Przejazd zakończy się piknikiem pod Bramą Poznania.

Jak już zapowiadaliśmy, sam przejazd rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00, a jego trasę o długości około 6 km dostosowano do możliwości dzieci. Natomiast już o godz. 10:45 i 11:30 na pl. Kolegiackim organizowane będą bezpłatne spacery, podczas których przewodniczka opowie o historii tego miejsca.

Przejazd odbędzie się trasą: Wolny Dziedziniec, plac Kolegiacki - Wodna - Grobla - Mostowa - Garbary - Małe Garbary - Wolnica - Solna (z zawrotką na skrzyżowaniu z Al. Niepodległości) - Kościuszki - Libelta - plac Ratajskiego - 3 Maja - Ratajczaka - Kościuszki - Półwiejska - Królowej Jadwigi - Garbary - Kazimierza Wielkiego - Mostowa - most Św. Rocha - Kórnicka - Piotrowo - Berdychowska - Rychlewskiego - Wartostrada - Brama Poznania.

Po przejeździe, w godz. 13:00-17:00 pod Bramą Poznania odbędzie się piknik rowerowy. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje, takie jak stoiska poznańskich restauratorów i twórców, a także liczne animacje i ciekawe zajęcia dla dzieci. Na miejscu swoje stanowisko będą mieli także policjanci, którzy będą znakować rowery w celu zabezpieczenia ich na wypadek kradzieży - informują miejscy urzędnicy.

Organizatorem wydarzenia jest Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Piękna wiosna i tłumy na Cytadeli. Warto korzystać, bo przed nami załamanie pogody
20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
8.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro