Reklama
Reklama

Jeździła po całej Polsce i wypłacała z bankomatów pieniądze z oszustwa "na blika"

fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile
fot. Komenda Powiatowa Policji w Pile

W jednym z bankomatów w Pile została wypłacona duża kwota. To naprowadziło mundurowych na trop.

Policja z Piły ustaliła wizerunek kobiety. Policjanci zdobyli również informację, że kobieta ta wypłacała pieniądze z co najmniej 15 bankomatów w całej Polsce. Każdego dnia będąc w innym mieście 20-latka wypłacała gotówkę w kwocie około 20 tysięcy złotych, a następnie podróżowała dalej. Czynności prowadzone przez policjantów pozwoliły zlokalizować miejsce, w którym kobieta aktualnie przebywała.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W czwartek, 11 sierpnia funkcjonariusze zatrzymali 20-letnią kobietę na gorącym uczynku, kiedy to w jednym z warszawskich bankomatów wypłacała pieniądze. Policjanci zabezpieczyli przy niej ponad 15 tysięcy złotych gotówki. 20-latka natomiast miała jeszcze w pokoju hotelowym kolejne pieniądze w kwocie 42 tysięcy - podaje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Kobieta została zatrzymana. Dotychczas postawiono jej sześć zarzutów związanych z oszustwami.

Funkcjonariusze podkreślają jednak, że sprawa jest bardzo rozwojowa i przestępstw, których się dopuściła może być zdecydowanie więcej. Nie wykluczają również kolejnych zatrzymań. Decyzją Prokuratura Rejonowego w Pile 20-letnia kobieta została objęta dozorem policyjnym. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet 8 lat pozbawienia wolności - dodaje st. sierż. Zeszot.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

5℃
0℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro