Reklama
Reklama

Wciąż wypadają kursy autobusowe. Za mało kierowców. Pasażerowie zdezorientowani

fot. vlrondon/pixabay.com
fot. vlrondon/pixabay.com

Już w czerwcu pisaliśmy o brakach kadrowych w MPK.

MPK wyjaśniało wówczas, że faktycznie były braki kadrowe, przez co wypadały kursy. Jednak Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne starało się sytuację unormować próbując zatrudnić nowych kierowców.

W piątek do redakcji wpłynęła wiadomość od jednej z pasażerek - Od około dziesięciu dni wypadają autobusy na liniach 322, 341, 342, nie ma jak dojechać do pracy w kierunku Czerwonaka, Bolechowa, Murowanej. Sytuacja dość tragiczna, bo nie dość że autobusy są planowane co 40-45 minut, to jeszcze nie przyjeżdżają w ogóle. Dziś była to trzecia moja taka sytuacja od ubiegłego tygodnia. W kwestii pociągów się nie wypowiem, bo letni rozkład jazdy w ogóle nie uwzględnia tego, że ludzie dojeżdżają do pracy w godzinach 8-16...

Wciąż, mimo wystawianych przez MPK ogłoszeń, brakuje kierowców w MPK, co nadal skutkuje wypadaniem poszczególnych kursów. Warto w trakcie planowania przemieszczania się komunikacją miejską wziąć to pod uwagę i poszukać ewentualnie alternatywnego środka komunikacji, jeśli taki jest dostępny.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
14.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro