Reklama
Reklama

Zrobili sobie popielniczkę z makiety stadionu. "Wstyd mi było przed kolegą"

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Czytelnik zwrócił uwagę na nieeleganckie zachowanie osób, które zostawiły po sobie bałagan.

Chciałbym poinformować o fatalnym stanie makiety stadionu Poznania. Ktoś sobie zrobił z tego popielniczkę i śmietnik! Zdjęcia zrobiłem wczoraj przed meczem. Wstyd mi było przed znajomymi, którzy przyjechali z Islandii na mecz - napisał Czytelnik w piątek po godzinie 15:00.

Stadion Poznań przy ul. Bułgarskiej jest własnością miasta. Jednak Poznań, podobnie jak inne miasta, boryka się z problemem nielegalnego zaśmiecania miejsc publicznych. Miasto inwestuje duże pieniądze w utrzymanie czystości w miejscach publicznych. Straż miejska wystawia mandaty przechodniom, którzy zaśmiecają teren publiczny, jednak trudno jest być w wielu miejscach naraz.

Podobna sytuacja ma miejsce na dworcu głównym w Poznaniu, gdzie również widoczne są zanieczyszczenia po palaczach. Sterta petów i śmieci kłują w oczy mieszkańców i turystów, którzy opisują ten stan rzeczy na swoich blogach i w mediach społecznościowych.

Czystość w miejscach publicznych zależy w dużej mierze od samodyscypliny osób korzystających z nich. Przekształcenie makiety w popielniczkę z pewnością zakrawa o wandalizm.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
22.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro