Reklama

Dwa miesiące utrudnień na Starołęckiej

Prace będą prowadzone w tym rejonie. | fot. Google Street View
Prace będą prowadzone w tym rejonie. | fot. Google Street View

Będzie zwężenie.

16 sierpnia, a więc tuż po długim weekendzie, rozpoczną się prace związane z przebudową przystanków i budową zjazdu z ulicy Starołęckiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Bystrą. Etapowo wprowadzane tu będą zwężenia jezdni, a także wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu. Ruch może tu być kierowany ręcznie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Na czas prac, przy wyłączonym z użytkowania przystanku w kierunku pętli, wyznaczony zostanie obok przystanek tymczasowy i zamykane zamiennie mogą być przejścia dla pieszych przez ul. Starołęcką. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac zostanie ograniczona do 30 km/h - podaje Zarząd Dróg Miejskich. - Ponadto na ul. Starołęckiej po południowej stronie skrzyżowania z ul. Bystrą układany będzie kabel zasilający sygnalizację. Ruch ul. Starołęcką w tym miejscu odbywać się będzie wahadłowo ze sterowaniem ręcznym - dodaje.

Prace mają tu potrwać dwa miesiące, a więc do połowy października.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
8.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro