Reklama
Reklama

Policjanci kontrolują "wakacyjne rozluźnienie nastolatków"

fot. KPP Środa Wielkopolska

Policjanci wskazują, że w ostatnim czasie zdecydowanie częściej interweniowali wobec pijanych nieletnich. Mundurowi sprawdzają również punkty handlowe i weryfikują w jakich okolicznościach nastolatki weszły w posiadanie wyskokowych trunków.

O swoich działaniach informują funkcjonariusze ze Środy Wielkopolskiej. W miniony weekend przeprowadzili akcję pod kryptonimem "Nielat". Był czas na sprawdzenie, czy małoletni spędzają czas na mieście w nocy bez nadzoru rodziców. Kontrolowane były miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież, spożywać alkohol, palić. Warto przypomnieć, że takie zachowania są kwalifikowane jako przejaw demoralizacji i takie sprawy stróże prawa kierują do sądu rodzinnego, który decyduje o losie nastolatka - relacjonuje asp. sztab. Edyta Kwietniewska, oficer prasowy policji w Środzie Wielkopolskiej.

Policjanci podkreślają też, że nie tylko podczas planowanych akcji zwracają uwagę na zachowanie młodych. Parki, skwery, tereny w pobliżu zbiorników wodnych, parkingi przed galeriami handlowymi - to tylko niektóre miejsca, gdzie często można spotkać służby prewencyjne. Jeszcze więcej patroli jest w weekendy.

Często bywa tak, że w wakacje młodzieży przychodzą różne pomysły do głowy - nie zawsze zgodne z literą prawa. Warto, by rodzice również wiedzieli, co robi ich pociecha. Bardzo często zdarza się, że opiekunowie nie znają nikogo z grupy rówieśniczej swojego dziecka, nie wiedzą gdzie spędzają czas wolny i na co wydają kieszonkowe - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro