Reklama
Reklama

PEKA na 50. urodziny Maltanki. "Bardzo cieszy nas, że z tej okazji mogliśmy przygotować niespodziankę"

fot. ZTM

Jubileuszowe karty można już kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM i wybranych Punktach Sprzedaży Biletów.

Kolejka wąskotorowa Maltanka została oddana do użytku latem 1972 roku - czyli pół wieku temu. Z tej okazji, ZTM Poznań wydał specjalne, unikatowe karty PEKA na okaziciela.

Kolejkę Parkową Maltanka świetnie znają zarówno poznaniacy, jak i odwiedzający Wielkopolskę turyści. Maltanka jest jedną z ciekawszych atrakcji rodzinnych w Poznaniu, szczególnie uwielbianą przez dzieci. Kolejka kursuje już od 50 lat. Bardzo cieszy nas, że z tej okazji mogliśmy przygotować niespodziankę zarówno dla miłośników kolejek wąskotorowych, jak i komunikacji miejskiej - mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Tegoroczny jubileusz 50-lecia Kolejki Parkowej Maltanka to ważne wydarzenie z punktu widzenia historii naszego przedsiębiorstwa, ale również - co jest dla nas szczególnie istotne - historii całego miasta. Przejażdżka tą niespełna 4-kilometrową, niebywale klimatyczną trasą od lat raduje nie tylko najmłodszych pasażerów, ale również licznych miłośników tej niepowtarzalnej wąskotorówki. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny raz wspólnie z Urzędem Miasta Poznania i Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu, możemy przygotować tak wyjątkową pamiątkę - mówi Krzysztof Dostatni, prezes Zarządu MPK Poznań Sp. z o.o.

Specjalne, rocznicowe karty PEKA to karty na okaziciela. Koszt ich zakupu to 27 zł, z czego 12 zł wynosi kaucja, a 15 zł to kwota doładowania tPortmonetki do wykorzystania w transporcie organizowanym przez ZTM Poznań. Kwotę doładowania można wykorzystać bezterminowo, a kaucję można otrzymać z powrotem, w przypadku oddania karty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
10℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
6.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro