Reklama
Reklama

18-latek pod wpływem alkoholu kierował autem. Wpadł dwa razy jednej nocy

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Czekają go poważne konsekwencje prawne oraz finansowe.

W nocy z 8 na 9 sierpnia br. policjanci patrolujący miasto około godziny 1 zauważyli samochód marki Ford Kuga. Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, dlatego zatrzymali go do kontroli.

Podczas legitymowania okazało się, że 18-letni mieszkaniec Rawicza miał powody, by się zdenerwować. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało około 0,76 promila alkoholu we krwi. Policjanci mając taką możliwość zgodnie z obowiązującą procedurą, przekazali kluczyki od auta pasażerce pojazdu, która pozostawiła samochód na parkingu. Kierowca został zabrany do komendy celem przeprowadzenia z nim niezbędnych czynności procesowych, po czym mężczyzna został zwolniony
- relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu.

Po około 2 godzinach w rejonie ul. Poznańskiej policjanci zauważyli to samo auto. Postanowili sprawdzić, kto kieruje. Zdziwienie policjantów było spore, kiedy za kierownicą zauważyli tego samego mężczyznę, który dwie godziny wcześniej znajdował się w jednostce Policji w związku z popełnionym przez siebie przestępstwem. Tym razem badanie 0,52 promila alkoholu we krwi - dodaje.

18-latek stanie przed sądem i odpowie za dwukrotne kierowanie w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie również za kierowanie pomimo braku uprawnień, ponieważ to zostało mu wcześniej odebrane. Polskie prawo przewiduje za tego typu przestępstwa do 2 lat pozbawienia wolności, zatrzymanie uprawnień na minimum 3 lata oraz kare grzywny od minimalnej kwoty 5 tysięcy - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.28 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro