Reklama
Reklama

Przęsła nowego mostu pomazane przez wandali "Używali określeń nawiązujących do anatomii"

fot. Konin. Tu płynie energia / FB

Do zdarzenia doszło w Koninie.

Chodzi o łączący Konin z gminą Ślesin most Bernardynka, który pod koniec ubiegłego roku został oddany do użytku po remoncie.

O działaniu wandali, na portalu społecznościowym informują dziś urzędnicy z Konina. Nie wystarczą maile czy komunikatory, wandale postanowili pokorespondować ze światem za pomocą farby. Na przęsłach nowiuteńkiego mostu Bernardynka "opisali" swe bogate życie wewnętrzne albo też to, co o sobie nawzajem myślą. Najczęściej w tym drugim przypadku używali określeń nawiązujących do anatomii - piszą. Nie powiemy, że jesteśmy pod wrażeniem, bo to "poezja" raczej niskich lotów, a i zasób słownictwa dość skromny. Ze względu zatem na dobro naszych Czytelników obraźliwe określenia, które wychwyciło czujne oko naszego grafika, "wygumkowaliśmy". Ale jeśli autorzy bohomazów poczują się tym oburzeni i zechcą pogadać o naruszeniu integralności ich dzieła czy ograniczaniu ich artystycznej wizji - to prosimy bardzo, czekamy na kontakt! Z chęcią z wami o tym podyskutujemy...- dodają.

Na razie trwa wycena strat. Przedstawiciele magistratu, zapowiadają, że na pewno sprawa zostanie zgłoszona policji. Wszak takie talenty nie mogą pozostać anonimowe! - kończą.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
34.01 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro