Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek w Chorwacji: w środę kolejni poszkodowani wrócą do kraju. Wojskowy samolot wyląduje również w Poznaniu

fot. Ministerstwo Zdrowia / FB

Do tragicznego wypadku doszło w ubiegła sobotę.

Na środę planowany jest powrót 13 osób poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji. Poszkodowani w wypadku w Chorwacji przylecą samolotem typu C-130 Casa. Lądowanie w Warszawie jest planowane na środę po południu. W stolicy pozostanie kilku pacjentów, kolejni zostaną przetransportowani do Poznania, a później także do Krakowa - przekazał w rozmowie z PAP wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Ostateczna decyzja, ilu poszkodowanych jutro wyleci, będzie uzależniona od stanu zdrowia i nastąpi po porannej odprawie z chorwackimi lekarzami - przekazał. Po przylocie do Polski wszyscy poszkodowani zostaną przetransportowani do szpitali, w których będą mogli w najlepszy, z punktu widzenia medycznego, sposób kontynuować leczenie - dodał.

Według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarli dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" pięciu poszkodowanych trafi do Wielkopolski - do szpitala w Koninie.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę rano na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. Autobusem podróżowali pielgrzymi zmierzający do Medjugorie. Wśród nich była grupa wiernych z Wielkopolski.

W wypadku zginęło 12 osób, 32 zostały ranne. 4 już weekend wróciły do kraju. 28 osób nadal przebywa w chorwackich szpitalach. Cały czas trwa ustalanie przyczyn wypadku.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
32.99 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro