Reklama
Reklama

Ewakuacja Avenidy i poznańskich dworców

fot. Czytelnik

Do zdarzenia doszło po godzinie 9.

O akcji informuje nas Czytelniczka. Jak przekazuje, na Dworcu Poznań Główny pasażerowie usłyszeli głośny komunikat z poleceniem opuszczenia obiektu. Podobnie było w Centrum handlowym Avenida oraz na Dworcu Autobusowym.

Okazuje się, że nic poważnego się nie dzieje. 10 sierpnia br. około godz. 9.00 została ogłoszona próbna wspólna ewakuacja Centrum Handlowego Avenida Poznań wraz z przyległym Dworcem Autobusowym Poznań Główny oraz Dworcem Kolejowym Poznań Główny. O ćwiczeniach została poinformowana Straż Pożarna oraz inne służby ratunkowe - informuje Katarzyna Korpak, Dyrektor Centrum AVENIDA.

Ewakuacja jest przeprowadzana zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z dnia 22 czerwca 2010 r.). Ustawa obliguje do przeprowadzenia tego typu ćwiczeń przynajmniej raz na 2 lata - dodaje.

Po tym, jak próbna ewakuacja zostanie zakończona zarówno centrum handlowe, jak i Dworzec Autobusowy Poznań Główny i Dworzec Kolejowy Poznań Główny zostaną ponownie otwarte dla klientów i podróżnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro