Reklama

Kolejni zatrzymani na poznańskiej Ławicy. Wszyscy byli poszukiwani

fot. Straż Graniczna
fot. Straż Graniczna

Dwóch mężczyzn wylądowało w naszym mieście, a dwóch kolejnych miało z Poznania wylecieć.

Najpierw zatrzymano 43-letniego Polaka, który przyleciał do Poznania z Amsterdamu. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez kołobrzeski sąd w związku z odbyciem kary w areszcie. Zatrzymano go.

W niedzielę z Londynu do Poznania przyleciał 33-letni Polak. - W trakcie kontroli jego dokumentów funkcjonariusze ustalili, że jest on poszukiwany w celu odbycia 25 dni zastępczej kary pozbawienia wolności z uwagi na popełnione kradzieże. Zatrzymany zgodnie z dokumentacją miał możliwość uregulowania zaległej kary grzywny w wysokości 500 zł. Skorzystał z tej możliwości i po dokonaniu wpłaty na konto bankowe poszukującego go sądu został zwolniony - podaje Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Zatrzymano też dwóch pasażerów, którzy chcieli wylecieć z Poznania. Najpierw wpadł 47-letni Polak, który miał polecieć do Edynburga. Okazało się, że ma do odbycia karę 90 dni pozbawienia wolności. Ostatecznie nigdzie nie poleciał, tylko trafił za kraty.

Na wakacje do Burgas nie poleciał też 46-latek z województwa zachodniopomorskiego. Był poszukiwany przez gryfiński sąd w związku z odbyciem kary 5 miesięcy więzienia. Także trafił za kraty.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
8.28 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro