Reklama

Wiceminister radzi: ocieplcie domy przed zimą, termomodernizację można przeprowadzić "nawet własnymi siłami"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Erik Mclean / unsplash.com

Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii, rozmawiał z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Zapytano go m.in. o zbliżającą się zimę, której boi się wielu Polaków ze względu na problemy z dostępnością węgla i rosnące koszty ogrzewania. Jak podkreślił polityk, rząd wiele robi, by przeciwdziałać "skutkom ataku Rosji na Ukrainę". Ale jego zdaniem, Polacy mogą też wziąć sprawy w swoje ręce.

- Jest jeszcze jeden sposób - termomodernizacja. Powinniśmy zabrać się za nią możliwie jak najszybciej, by możliwe było zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynkach mieszkalnych i co za tym idzie - redukcja kosztów ogrzewania mieszkań - powiedział. - W przypadku domów jednorodzinnych sytuacja jest trochę łatwiejsza. Oczywiście wąskim gardłem są terminy ekip budowlanych, ale jeśli chodzi o materiały termoizolacyjne, to są one dostępne. Można skorzystać z narzędzi wsparcia dla termomodernizacji i przeprowadzić ją nawet własnymi siłami - dodał.

Piotr Uściński to kolejny polityk obozu rządzącego, po premierze Mateuszu Morawieckim, który apeluje do Polaków o ocieplanie swoich domów przed sezonem grzewczym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro