Reklama

3-letni Wiktor z Poznania potrzebuje gigantycznej kwoty na leczenie

fot. siepomaga.pl

Każdy może pomóc.

U małego Wiktora zdiagnozowano hepatoblastomę - nowotwór złośliwy wątroby. Rodzice o chorobie syna dowiedzieli się w październiku 2021 roku. Wówczas okazało się, że w brzuchu chłopca jest 8-centymetrowy guz. Szybko potwierdzono, że to nowotwór. Chemioterapia okazała się nieskuteczna, bo guz jest chemiooporny.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Przełomem okazało się usunięcie części wątroby. Gdy rodzina zaczęła odzyskiwać nadzieję, że walka może zakończyć się sukcesem, doszło do wznowy. Na pozostałej części wątroby stwierdzono 10 guzów, odnotowano też przerzuty do płuc. Mocna chemioterapia ponownie nic nie dała. Wszystkie guzy urosły.

Nadzieją dla 3-latka jest eksperymentalna terapia w USA, której koszty nie są obecnie precyzyjnie określone. Na portalu siepomaga.pl ruszyła zbiórka 5,7 miliona złotych na ten cel. - Zbieramy środki na badania, na konsultacje, na leczenie onkologiczne oraz chirurgiczne, a de facto na każde, jakie zostanie nam zaproponowane i będzie mogło przynieść skutek. Zebrane środki zostaną także wykorzystane na rehabilitację i suplementację synka, przeloty oraz zamieszkanie w miejscu leczenia.

Pomóc można TUTAJ. Dotychczas zebrano niespełna 300 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
23.27 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro