Reklama
Reklama

Przez poznańskie ulice przejedzie "Rzeka rowerów"

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

To wspólny przejazd rowerowy z dziedzińca urzędu miasta na Śródkę, zwieńczony rodzinnym piknikiem pod Bramą Poznania.

Sam przejazd rozpocznie się w niedzielę o godzinie 12:00, a jego trasę o długości około 6 km dostosowano do możliwości dzieci. Natomiast już o godz. 10:45 i 11:30 na pl. Kolegiackim organizowane będą bezpłatne spacery, podczas których przewodniczka opowie o historii tego miejsca.

Przed przejazdem ulicami Poznania będzie też można ozdobić swój rower podczas warsztatów, które zaczną się o 10:30 na dziedzińcu urzędu miasta. Od godziny 11:00 trwać będzie natomiast "Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku", wyjątkowo zorganizowany na pl. Kolegiackim. Tak jak w poprzednich latach, będzie można skosztować przysmaków z Polski i świata - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Przejazd odbędzie się trasą: Wolny Dziedziniec, plac Kolegiacki - Wodna - Grobla - Mostowa - Garbary - Małe Garbary - Wolnica - Solna (z zawrotką na skrzyżowaniu z Al. Niepodległości) - Kościuszki - Libelta - plac Ratajskiego - 3 Maja - Ratajczaka - Kościuszki - Półwiejska - Królowej Jadwigi - Garbary - Kazimierza Wielkiego - Mostowa - most Św. Rocha - Kórnicka - Piotrowo - Berdychowska - Rychlewskiego - Wartostrada - Brama Poznania.

Po przejeździe, w godz. 13:00-17:00 pod Bramą Poznania odbędzie się piknik rowerowy. Na odwiedzających będą czekały liczne atrakcje, takie jak stoiska poznańskich restauratorów i twórców, a także liczne animacje i ciekawe zajęcia dla dzieci. Na miejscu swoje stanowisko będą mieli także policjanci, którzy będą znakować rowery w celu zabezpieczenia ich na wypadek kradzieży - kończą urzędnicy.

Organizatorem wydarzenia jest Rowerowy Poznań i Poznańskie Centrum Dziedzictwa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna noc. Jest ostrzeżenie meteo!
11℃
4℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
20.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro