Reklama
Reklama

Wiadomo, które Biedronki w Poznaniu miałyby być czynne w niedziele

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Biedronka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Biedronka

Ale czy będą?

Od kilku dni Biedronka jest na ustach całej handlowej Polski. Branżowe media zaczęły bowiem informować, że sieć planuje otworzyć część swoich sklepów w niedziele niehandlowe. W ten sposób ominęłaby obowiązujący zakaz handlu. Wskazywano, że sklepy miałyby funkcjonować jako czytelnie lub wypożyczalnie książek. Choć oficjalnie Biedronka nie skomentowała sprawy, do mediów docierały sygnały od pracowników, którym nakazano stawienie się w pracy w niedzielę.

Po tym, jak sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media, a Państwowa Inspekcja Pracy zapowiedziała kontrole, sieć wycofała się ze swojego planu i nie otworzyła sklepów w ostatnią niedzielę. Wiadomo jednak, jaki miała plan. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, sieć stworzyła "Dziecięcą Bibliotekę Biedronki", która pierwotnie miała funkcjonować 7 dni w tygodniu w godzinach otwarcia sklepów. Na liście 600 sklepów sieci, które miałyby być otwarte w niedziele w pierwszym "rzucie" znalazło się siedem sklepów z Poznania:

Poznań ul. Bobrzańska 13
Poznań ul. Łukaszewicza 43
Poznań ul. Piątkowska 78
Poznań ul. Starołęcka 1
Poznań ul. Dolna Wilda 104/106
Poznań ul. Gwiaździsta 30
Poznań ul. Sycowska 18.

Co ciekawe, wypożyczalnie zaczęły już działać, ale obecnie mają funkcjonować nie 7, a 6 dni w tygodniu. Są dostępne jedynie dla klientów posiadających kartę lojalnościową sieci. Wypożyczenie książki wiąże się z koniecznością zapłacenia 3 złotych kaucji, która po zwrocie książki ma być oddawana klientowi w formie voucherów na zakupy.

Na ten moment nie wiadomo, czy Biedronka zdecyduje się podjąć kolejną próbę otwarcia swoich sklepów w niedziele niehandlowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro