Reklama
Reklama

Nowa numeracja peronów na Poznaniu Głównym: zmiana najprawdopodobniej od 4 września

fot. portalpasazera.pl
fot. portalpasazera.pl

Tak wynika z portalu pasażera.

- Na portalu pasażera pojawiła się już nowa numeracja dworca od 4 września, gdy wchodzi nowy rozkład pociągów - napisał do nas widz WTK, Jakub.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Portal Pasażera to strona internetowa PKP PLK, na której można znaleźć informacje o połączeniach kolejowych realizowanych w kraju. Rzeczywiście wynika z niej, że po 4 września, a więc w trakcie obowiązywania nowego rozkładu jazdy, numeracja peronów na Poznaniu Głównym będzie już zupełnie inna niż obecnie. Na przykład pociągi będą odjeżdżać z peronu VIII, a dziś żaden z peronów nie ma takiego numeru.

Już w ubiegłym tygodniu w rejonie dworca rozpoczęła się wymiana oznakowania. Na Poznaniu Głównym można już zobaczyć nowe tablice, ale nowe numery peronów są na nich zasłonięte naklejkami z aktualną numeracją. Z ustaleń kolejowyportal.pl wynika, że tak zmieni się numeracja:

* Peron nr 1 - peron nr 5
* Peron nr 1a - peron nr 6
* Peron nr 2 - peron nr 3
* Peron nr 2a - peron nr 4
* Peron nr 3 - peron nr 2
* Peron nr 3a - peron nr 1
* Peron nr 4 - peron nr 8
* Peron nr 4a - peron nr 7
* Peron nr 4b - peron nr 9
* Peron nr 5 - peron nr 10
* Peron nr 6 - peron nr 11.

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 4 września i właśnie wtedy ma zacząć obowiązywać nowa numeracja. Równocześnie do użytku prawdopodobnie zostaną oddane nowy peron oraz przedłużony do ulicy Składowej tunel.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
63.62 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro