Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek w Chorwacji: aż 18 pasażerów to Wielkopolanie

fot. PAP/PIXSELL

Nie byli to tylko parafianie z Konina.

Z ustaleń Radia Poznań wynika, że poza 12 pielgrzymami z Konina, na pokładzie autobusu znajdowali się także mieszkańcy Goliny, Kalisza i Wielenia. W sumie było to 18 osób. Pozostali to mieszkańcy Podlasia i Mazowsza.

Rozgłośnia rozmawiała z księdzem Rafałem z Konina, który podróżował autokarem i przebywa obecnie w chorwackim szpitalu. Jest lżej ranny. Radio Poznań podało, że służby mają mieć problem z identyfikacją ofiar, bo przy ciałach nie znaleziono dokumentów czy np. smartfonów. Te zostały we wraku pojazdu. Nieoficjalnie radio ustaliło, że część osób znajdujących się w autobusie nie była wykazana na liście przedstawionej przez organizatora. Pojawiły się więc nieścisłości, które wpłynęły na wydłużony czas weryfikacji ofiar.

W wyniku wypadku, do którego doszło w sobotę nad ranem w Chorwacji, zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne, w tym 19 poważnie. Początkowo informowano, że wśród ofiar jest dwóch mieszkańców Wielkopolski, ale wówczas nie wiedziano, że w autobusie znajduje się więcej pielgrzymów z naszego regionu.

Przypomnijmy, że pielgrzymi zmierzali do bośniackiego Medziugorje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
19.73 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro