Reklama
Reklama

Tragiczne wieści z Chorwacji. Wśród ofiar pielgrzymi z Konina

fot. PAP/PIXSELL

Podał portal lm.pl.

Z informacji lokalnego portalu wynika, że wśród 12 ofiar tragicznego wypadku w Chorwacji są dwie osoby z konińskiej grupy. Takie informacje przekazał portalowi rzecznik kurii włocławskiej, ksiądz Artur Niemira.

Portal podaje, że w autokarze znajdowało się łącznie 10 osób z dwóch konińskich parafii - świętego Wojciecha oraz NMP. Rzecznik kurii rozmawiał z jednym z księży podróżujących autobusem. Duchowny jest ranny i przebywa w szpitalu, obecnie nie ma z nim kontaktu. To on poinformował kurię o dwóch ofiarach z konińskiej grupy.

Sprawę skomentował prezydent Konina, Piotr Korytkowski. - Ze smutkiem przyjąłem informację o tym, że wśród ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji są pielgrzymi z Konina. Jesteśmy w kontakcie z przedstawicielami Diecezji Włocławskiej i służb Wojewody Wielkopolskiego. Rodziny osób poszkodowanych zapewniam o wsparciu miasta. Wszystkim osobom, w tym rannemu w wypadku wikariuszowi z parafii pw. św. Wojciecha, życzę szybkiego powrotu do zdrowia - napisał w mediach społecznościowych.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
7.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro