Reklama
Reklama

W Poznaniu trwa Festiwal Tradycji Poznańskich

fot. Przemysław Łukaszyk

To nowe wydarzenie.

Festiwal rozpoczął się w piątek i potrwa do niedzieli. Połączony jest ze Świętem Bambrów. - Celem festiwalu jest zaproszenie poznanianek i poznaniaków do wspólnego zastanowienia się, czym tradycje są dzisiaj i jakie mają znaczenie. Dla turystek i turystów będzie to okazja, by poznać bliżej poznańską kulturę i dziedzictwo - wyjaśniają organizatorzy.

Wydarzenia odbywają się na placu Kolegiackim oraz Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta, a także w różnych przestrzeniach od Ostrowa Tumskiego do Jeziora Rusałka. W programie są atrakcje dla dzieci i dorosłych - debaty, rozmowy, koncerty, spektakle, warsztaty czy spotkania. W sobotę o 17.00 w Muzeum Pyry odbędzie się Turniej Jedzenia Pyry z Gzikiem na czas, a w Parku Bambrów Piknik z Bambrami. O 19.00 na placu Kolegiackim zagra Morga.

W niedzielę o 14.00 z Muzeum Bambrów Poznańskich wyruszy korowód bamberski, następnie udekorowana zostanie Bamberka. Tego dnia na placu Kolegiackim będzie można posłuchać koncertów, wziąć udział w potańcówce, zobaczyć wielkopolskie stroje, a dzieci będą mogły poznać zabawy ludowe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.38 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro