Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek autobusu w Chorwacji: wśród pasażerów byli Wielkopolanie

fot. PAP/PIXSELL

Znane są nowe informacje.

Wracamy do sprawy tragicznego wypadku. Jak informowaliśmy już wcześniej, nad ranem w rejonie Zagrzebia rozbił się polski autokar z pielgrzymami zmierzającymi do Medjugorie. Zginęło 12 osób, a ponad 30 trafiło do szpitali. Część z nich jest w ciężkim stanie i wymagają przeprowadzenia operacji.

Z najnowszych informacji wynika, że w autokarze znajdowali się pielgrzymi z różnych stron Polski. RMF FM podaje, że byli to mieszkańcy Sokołowa Podlaskiego, Jedlni koło Radomia oraz okolic Konina. Potwierdza to MSZ. Podróż rozpoczęli w Warszawie, a następnie zatrzymali się na Jasnej Górze w Częstochowie. Wśród pasażerów było 6 sióstr zakonnych, 3 księży oraz 2 kierowców. Z nieoficjalnych informacji chorwackich mediów wynika, że kierowca najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, ale nikt oficjalnie tego obecnie nie potwierdza.

  • Aktualizacja
    sobota, 6.08.2022 r., godz. 12.51
    Aktualizacja
    sobota, 6.08.2022 r., godz. 12.51
    Jak podaje portal lm.pl, w pielgrzymce do Medjugorie wzięła udział grupa wiernych z dwóch konińskich parafii. W autokarze był też ksiądz z parafii św. Wojciecha w Morzysławiu. Nieoficjalnie dziennikarze ustalili, że życiu nikogo z konińskiej grupy nie zagraża niebezpieczeństwo.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro