Reklama
Reklama

Wielkopolska z największym zadłużeniem za jazdę bez biletu

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ZTM Poznań

Gapowicze z naszego regionu mają do zapłacenia ponad 133 mln złotych.

Krajowy Rejestr Długów w lipcu przedstawił najnowsze dane dotyczące kar za jazdę bez biletu. Okazuje się, że w kraju mamy 381 tysięcy gapowiczów, z których 2525 nie ma nawet ukończonych 18 lat. - W ciągu ostatnich 5 lat liczba najmłodszych dłużników-gapowiczów wzrosła aż 140-krotnie! Większość z nich to dziewczęta - podaje KRD.

Długi za jazdę bez biletu w skali kraju to już ponad 513 mln złotych. W ciągu zaledwie 5 ostatnich lat zwiększyły się o blisko połowę! Najwięcej gapowiczów mieszka na Śląsku, Mazowszu i w województwie łódzkim. Najrzadziej na jazdę bez biletu decydują się mieszkańcy Podkarpacia, Opolszczyzny oraz Lubuskiego. Średni dług jednego gapowicza to około 1350 złotych.

Wielkopolska znajduje się na pierwszym miejscu w Polsce pod względem zadłużenia za jazdę bez biletu. Dług obecnie wynosi 133,4 mln złotych. Na drugim miejscu jest Śląsk z prawie 122 milionami złotych długu. Trzecie miejsce zajmuje województwo łódzkie z 89,1 mln złotych długu. Na drugim biegunie mamy Podkarpacie i Lubuskie, gdzie długi wynoszą zaledwie po nieco ponad 2 mln złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro