Reklama
Reklama

Konin testuje kolejny autobus wodorowy

fot. MZK Konin
fot. MZK Konin

Tym razem wyprodukowany przez ZE PAK.

Miesiąc temu w Koninie odbyła się oficjalna premiera autobusu wodorowego, który przez 4 lata będzie wozić pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Koninie. Solaris Urbino 12 hydrogen wyruszył w pierwszy roboczy kurs w 8 lipca o 5.05 z Łężyna na linii nr 56. Kilka dni wcześniej do użytku w Koninie oddano też stację tankowania wodorem. Powstała na terenie Elektrowni Konin ZE PAK S.A.

Teraz mieszkańcy Konina mogą jeździć także drugim w mieście autobusem wodorowym i nie jest to pojazd wyprodukowany przez Solaris. To NesoBus wyprodukowany przez Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin wraz z Grupą Polsat Plus. Pojazd będzie kursować po Koninie przez niespełna 2 tygodnie. W pierwszy kurs wyruszył w piątek po 14.00 na linii nr 52. - Zachęcamy Was, byście wzięli udział w tych testach i podzielili się z nami wrażeniami - zaapelował koniński Miejski Zakład Komunikacji.

NesoBus ma 450 kilometrów zasięgu przy zużyciu wodoru na poziomie 8 kg na 100 kilometrów. Tankowanie trwa zaledwie kwadrans. W autobusie znajduje się 37 miejsc siedzących. Autobus jest zbudowany modułowo, a dzięki temu konstruktorzy zapowiadają, że mogą go dostosować do wymagań konkretnych miast.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
4.22 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro