Reklama
Reklama

"Drogie piwko pod chmurką". W Poznaniu już niemal 3000 interwencji

fot. Straż Miejska

Jak podkreślają strażnicy miejscy, wulgarne słownictwo, zanieczyszczany teren, załatwianie potrzeb fizjologicznych, demoralizacja dzieci, a niekiedy bójki i pobicia, to w największym skrócie efekty "piwka pod chmurką".

Tylko w tym roku, interwencji związanych ze spożywaniem alkoholu i jego negatywnymi skutkami, strażnicy Referatu Interwencyjno - Drogowego zrealizowali blisko 3000. W ostatnich dniach wśród interwencji wymieniają, os. Lecha - alejka przy boisku szkolnym, ul. Kantaka - w bramie, ul. Powozowa pod drzewami czy Park Chopina na ławkach.

W tym roku, w wyniku podjętych działań, 443 pijane osoby strażnicy przekazali pod opiekę pracowników ODON, a 23 osoby pod opiekę rodziny. W przeprowadzonych interwencjach, dla potwierdzenia braku przeciwwskazań do transportu i umieszczenia osoby nietrzeźwej w ODON, konieczna była obecność Zespołu Ratownictwa Medycznego - 26 osób wymagało hospitalizacji - relacjonuje Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej. I dodaje, że za spożywanie alkoholu w miejscach objętych zakazem strażnicy ukarali 979 osób (wg taryfikatora - mandat w wysokości 100 zł), a kolejne 52 osoby, między innymi za używanie słów wulgarnych (wg taryfikatora mandat od 50 do 100 zł).

Dużym wsparciem dla interweniujących strażników i policjantów są operatorzy monitoringu miejskiego. W tym roku operatorzy przekazali dyżurnym straży miejskiej ponad 1700 przypadków spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Dzięki ich spostrzegawczości udzielono pomocy 609 osobom, które leżały w przestrzeni publicznej - większość z nich to osoby, które przesadziły z alkoholem - przekazuje rzecznik

Informacje przekazane Policji doprowadziły do zatrzymania 83 osób, sprawców przestępstw, najczęściej popełnianych po spożyciu alkoholu, takich jak: bójki, pobicia, dewastacja mienia, kradzieże czy posiadanie substancji psychoaktywnych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
13.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro