Reklama
Reklama

Mężczyzna zasnął w aucie na środku drogi. Nawet nie wyłączył silnika

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

37-latek trafił do aresztu.

Mężczyzna śpiący w zaparkowanym na środku ulicy Rynek BMW, które w dodatku miało włączony silnik, zwrócił uwagę okolicznych mieszkańców Mieszkowa. Na miejsce wezwano policję.

Mundurowi po przybyciu na miejsce obudzili kierowcę, który zapytany dlaczego zaparkował w takim miejscu odpowiedział, że zgasł mu silnik i próbował go odpalić, ale mu się to nie udało. Gdy policjanci poinformowali go, że silnik jest cały czas włączony, powód interwencji nie krył zdziwienia. Policjanci podejrzewali, że kierowca może być pod wpływem alkoholu, jednak wynik badania tego nie potwierdził. Przeprowadzili więc kontrolę i kierowcy i auta, podczas której w samochodzie znaleźli środki odurzające w postaci białego proszku, masy plastycznej i zielonego suszu - relacjonuje asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy policji w Jarocinie.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jarocińskiej komendy, a kryminalni udali się do miejsca jego zamieszkania na przeszukanie. Tam znaleźli kolejne porcje środków odurzających - dodaje.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Od mężczyzny została pobrana krew do badań w celu ustalenia, czy kierując swoim samochodem był on pod wpływem niedozwolonych substancji - kończy rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro