Reklama
Reklama

Zakopał psa żywcem na poznańskim Franowie. Trwa zbiórka pieniędzy na nagrodę dla osoby, która wskaże sprawcę

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Sprawa zbulwersowała poznaniaków.

We wtorek napisaliśmy o psie, którego zauważono w rejonie ulicy Folwarcznej i pętli tramwajowej na Franowie. Jego głowa wystawała z ziemi. Okazało się, że pies został tam zakopany i udało mu się częściowo uwolnić. Niestety psa nie udało się uratować - weterynarz podjął decyzję o jego uśpieniu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Historia zbulwersowała poznaniaków, którzy piszą do nas z pytaniem o możliwość wyznaczenia nagrody za wskazanie sprawcy tego czynu. W poszukiwania sprawcy włączył się Wielkopolski Inspektorat Ochrony Zwierząt. To właśnie WIOZ utworzył zbiórkę na nagrodę. Celem jest 3000 złotych. Do tej pory uzbierano prawie 1000 złotych. Zbiórkę można wspomóc TUTAJ.

Fundacja WIOZ przystąpiła też jako pokrzywdzony do sprawy. Przypomnijmy, że tematem zajmuje się policja pod kątem znęcania się nad zwierzętami, za co grozi do 3 lat więzienia. Niestety, ale z naszych informacji wynika, że do tej pory funkcjonariusze nie otrzymali informacji od mieszkańców, które pomogłyby zidentyfikować właściciela czworonoga. Być może nagroda to zmieni. Wszelkie informacje można przekazywać policji pod numerem 47 771 23 11 / 12.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
72.11 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro