Reklama

Ukraińcy z niepełnosprawnością mogą liczyć na wsparcie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. falco z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. falco z Pixabay

Osoby z niepełnosprawnością z Ukrainy mogą otrzymać dofinansowanie do zakupu lub naprawy na przykład protezy, kul łokciowych, ortezy ortopedycznej, balkonika czy podpórki ułatwiającej chodzenie. Zgodnie z zasadami programu, dofinansowaniem może zostać objęty wymagany udział własny do limitu wskazanego przez NFZ - podkreśla Michał Wieczorek, kierownik Sekcji Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych MOPR.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Jak informuje miasto, pomoc udzielana jest w odniesieniu do wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, które nie są w 100 proc. finansowane przez NFZ. Zadanie realizowane jest do końca 2022 roku.

Ze wsparcia mogą skorzystać obywatele Ukrainy, którzy:
- przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r.,
- posiadają dokument potwierdzający I lub II stopień niepełnosprawności wydany w ramach ukraińskiego systemu orzekania o niepełnosprawności,
- w przypadku braku tego dokumentu wystarczy oświadczenie, że się go posiada (w imieniu dzieci z niepełnosprawnością oświadczenie składa opiekun).

Wnioski o przyznanie dofinansowania przyjmuje Sekcja ds. Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych MOPR, która mieści się w budynku przy ulicy Sienkiewicza 22 w Poznaniu (3 piętro, pokój nr 303) - informują miejscy urzędnicy. Program "Pomoc obywatelom Ukrainy z niepełnosprawnością" jest finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro