Reklama
Reklama

Grunwald: opiekunki seniorki chciały przejąć jej oszczędności. Zatrzymano je w banku

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay.com/ sabinevanerp

Kobiety postanowiły wykorzystać to, że seniorka nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje.

Z ustaleń policjantów wynika, że od pewnego czasu dwie kobiety opiekowały się seniorką mieszkającą na poznańskim Grunwaldzie. - W pewnym momencie zorientowały się, że poszkodowana posiada na koncie bankowym spore oszczędności. Opiekunki postanowiły przejąć te pieniądze. Wykorzystując wiek seniorki oraz fakt, że nie zdaje sobie sprawy z tego, co podpisuje, dały jej do podpisania notarialne pełnomocnictwo - wyjaśnia Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Dzięki dokumentowi kobiety chciały wypłacić pieniądze z banku. 19 lipca 58-latka i 65-latka zostały w nim zatrzymane. - W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że zatrzymane zdążyły już przejąć od pokrzywdzonej ponad 50 tys. złotych. Natomiast dzięki szybkim i sprawnym policyjnym działaniom, nie udało się kobietom wypłacić z banku 240 tys. złotych - dodaje.

Kobietom postawiono już zarzut usiłowania oszustwa, wyłudzenia oraz poświadczenia nieprawdy. Grozi im do 10 lat więzienia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro