Reklama
Reklama

Średnia cena m2 w nowym mieszkaniu w Poznaniu to prawie 10 tysięcy złotych. Kiepska sytuacja na rynku nieruchomości

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Stephen Gibson/freeimages.com

Sprawie przyjrzał się branżowy portal rynekpierwotny.pl.

Z danych portalu wynika, że w lipcu w siedmiu największych polskich miastach, w tym w Poznaniu, sprzedano łącznie około 2400 nowych mieszkań. To o 12 procent więcej niż w czerwcu, ale równocześnie o 31 procent mniej niż w lipcu ubiegłego roku.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Największy wzrost sprzedaży odnotowano w Gdańsku - o 41 procent. W Poznaniu, po fatalnym maju, w którym odnotowano najgorszy wynik od kwietnia 2020 roku, sprzedaż nowych mieszkań wzrosła o 24 procent.

Ile kosztowały mieszkania w stanie deweloperskim w lipcu? Najdroższe są niezmiennie w Warszawie, gdzie metr kwadratowy kosztował w lipcu średnio 13 681 złotych. Drugie miejsce zajmuje Kraków z wynikiem 12 103 złote za m2. Kolejne są Wrocław i Gdańsk z wynikiem około 11,5 tysiąca zł za m2.

W Poznaniu cena metra kwadratowego wzrosła o kilkadziesiąt złotych w stosunku do czerwca i wyniosła w lipcu średnio 9937 złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro