Reklama

Warta Poznań z nowym właścicielem

fot. Warta Poznań
fot. Warta Poznań

Większościowym udziałowcem klubu została spółka DD12 Lab.

O zmianach poinformował w czwartek klub. Spółka DD12 Lab, której szefową jest Paulina Sypniewska, odkupiła pakiet akcji od Bartłomieja Farjaszewskiego. Farjaszewski przejął Wartę Poznań cztery lata temu. - "Zieloni" byli wówczas świeżo po awansie do Fortuna 1 Ligi, ale groziło im wycofanie się z rozgrywek. Nowy właściciel wyprowadził Klub na prostą. Zespół w pierwszym sezonie utrzymał się w lidze, a w kolejnym - wrócił do Ekstraklasy po 25 latach przerwy. Teraz rozpoczął trzeci z rzędu rok w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju - podaje klub.

Jeszcze przed obecnym sezonem Farjaszewski zaapelował do osób, które chciałyby wziąć udział w rozwoju Warty Poznań. Na apel odpowiedziała Sypniewska. - To poznanianka, doktor nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, mająca w swoim CV ukończenie programów dla najwyższej kadry zarządzającej m.in. na Harvard Business School. Paulina Sypniewska dołączy do Rady Nadzorczej Klubu, w której pozostanie również Bartłomiej Farjaszewski - dodaje.

- Bardzo się cieszę, że projekt, nad którym pracowaliśmy przez ostatnie lata, rozwinął się na tyle, że spodobał się grupie inwestorów i zdecydowali się oni na zakup większościowego pakietu akcji. Dziękuję pani Paulinie Sypniewskiej za zaproszenie mnie do współpracy. Przyjmuję to zaproszenie i będę nadal aktywnie działał w Radzie Nadzorczej Warty Poznań - mówi Bartłomiej Farjaszewski. Farjaszewski zapewnia, że dalej będzie się angażować w rozwój klubu, ale już w innej roli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro