Reklama
Reklama

Oblał twarz kobiety żrącą substancją. Będzie odpowiadać za usiłowanie zbrodni

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Do zdarzenia doszło w lutym na terenie Gostynia.

O tej sprawie pisaliśmy już na naszym portalu. 48-latek poznał 43-latkę na przełomie 2021 i 2022 roku. Komunikowali się głównie przez internet, a widzieli się tylko raz. Mężczyzna chciał się spotkać z kobietą w Walentynki, ale mieszkanka Gostynia odmówiła i na tym kontakt się urwał. Do 10 lutego.

Tego dnia mężczyzna zaatakował kobietę na parkingu przy ulicy Helsztyńskiego w Gostyniu. Z ustaleń prokuratury wynika, że 48-latek miał przygotowaną strzykawkę ze żrącą substancją, którą oblał twarz kobiety. Poszkodowana najpierw próbowała umyć twarz wodą, ale ostatecznie trafiła do szpitala, gdzie stwierdzono poważne obrażenia: m.in. oparzenie spojówek i rogówek, nosa, uszu, ust, skóry głowy. Możliwe było, że nie będzie widzieć.

Policja natychmiast zajęła się sprawą i zatrzymała 48-latka. Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale zapewnił, że nie działał w wyniku zazdrości. Trafił do aresztu. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu groziło mu do 5 lat więzienia. Ale sytuacja się zmieniła. Biegły ocenił, że obrażenia kobiety należy zakwalifikować jako średnie, ale uznał, że mężczyzna naraził ją na niebezpieczeństwo spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Prokuratura zmienia więc zarzut dla mężczyzny na usiłowanie zbrodni spowodowania ciężkich obrażeń ciała. Za to grozi natomiast do 15 lat więzienia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
17.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro