Reklama
Reklama

Wielkimi krokami zbliża się zmiana numeracji peronów na Poznaniu Głównym. Od 1 do 11

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Czytelnik

To będzie prawdziwa rewolucja dla pasażerów.

O tym, że kolejarze szykują się do zmiany numeracji peronów na Poznaniu Głównym wiadomo od dawna. Patrząc na stary Poznań Główny od strony mostu Dworcowego po lewej stronie budynku znajdują się perony 1, 2 i 3 (jedynka najbliżej budynku, trójka najdalej), a po prawej stronie perony 4, 5 i 6 (czwórka najbliżej, szóstka najdalej).

Już w 2019 roku, gdy rozpoczęła się budowa nowego peronu przy obiekcie, nasi Czytelnicy wskazywali, że jest to prawdopodobnie jedyna szansa na to, by zmienić numerację peronów. Wtedy wskazywano, że nowy tor będzie nosić prawdopodobnie nazwę 3a, choć PKP PLK zapewniały, że decyzja jeszcze nie zapadła.

Wiosną rozmawialiśmy na ten temat z PKP PLK. - W związku z realizowaną inwestycją (budowa nowego peronu i przedłużenie tunelu podziemnego dla pasażerów do ulicy Składowej - przyp.red.), dla ułatwienia orientacji, obecnie przygotowywana jest zmiana numeracji peronów na stacji Poznań Główny. Będzie to wymagać m.in. wymiany oznakowania. Podróżni z wyprzedzeniem zostaną poinformowani o zmianach - zapewniał nas Radosław Śledziński z PKP PLK.

Jak podaje Radio Poznań, wymiana oznakowania już się rozpoczęła. W rejonie poznańskiego dworca można już zobaczyć nowe tablice, ale nowe numery peronów są na nich zasłonięte naklejkami z aktualną numeracją. Wszystko wskazuje na to, że nowa numeracja zakłada nazwanie peronów od 1 do 11.

Z ustaleń kolejowyportal.pl wynika, że tak zmieni się numeracja:

* Peron nr 1 - peron nr 5
* Peron nr 1a - peron nr 6
* Peron nr 2 - peron nr 3
* Peron nr 2a - peron nr 4
* Peron nr 3 - peron nr 2
* Peron nr 3a - peron nr 1
* Peron nr 4 - peron nr 8
* Peron nr 4a - peron nr 7
* Peron nr 4b - peron nr 9
* Peron nr 5 - peron nr 10
* Peron nr 6 - peron nr 11.

Kiedy zmiana wejdzie w życie? Prawdopodobnie we wrześniu, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy. Równocześnie do użytku prawdopodobnie zostaną oddane nowy peron oraz przedłużony tunel.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

32℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro