Reklama
Reklama

Jest ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia. Również dla Poznania

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Będzie gorąco.

Przypominamy. Zgodnie w wydanym we wtorek komunikatem ostrzeżenie II stopnia obowiązuje od środy 3 sierpnia od godziny 13:00 do piątku 5 sierpnia do godziny 18:00 i obejmuje powiaty:chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, grodziski, kościański, leszczyński, Leszno, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, Poznań, poznański, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński i złotowski. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 34 C, w czwartek lokalnie do 35 C. Temperatura minimalna w nocy od 18 C do 20 C - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie II stopnia w tym samym czasie obowiązuje też powiatach: gostyńskim, jarocińskim, krotoszyńskim, pleszewskim i rawickim. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 C do 34 C. Temperatura minimalna w nocy od 17 C do 20 C - czytamy w komunikacie wydanym dla tego regionu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska w obu przypadkach to 80 procent.

Ponadto w środę od rana pojawił się też komunikat meteorologiczny obowiązujący w wyżej wymienionych rejonach od godziny 10:25. Temperatura powietrza miejscami osiągnęła już 26-28 C i w ciągu najbliższych 2-3 godzin przekroczy 30 C. Temperatura maksymalna wyniesie dziś od 30 C do 33 C - czytamy. Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany - dodają przedstawiciele IMGW.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro