Reklama
Reklama

Ogromny konar runął na nastolatki w parku. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura

fot. PZA / Kalisz24.INFO

Do zdarzenia doszło we wtorek.

Jak już informowaliśmy cytując portal Kalisz24.INFO, około godziny 20 służby odebrały zgłoszenie o niebezpiecznym zdarzeniu w parku Przyjaźni. Okazało się, że na trzy nastolatki spadł ogromny konar drzewa. Na miejscu pojawili się policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Dwie nastolatki wymagały hospitalizacji.

Dziś pojawiają się kolejne informacje. Sprawa będzie wyjaśniana przez policję i prokuraturę.

W związku ze zdarzeniem w parku Przyjaźni, do którego doszło w dniu wczorajszym w Kaliszu, gdzie jak wynika z naszych wstępnych ustaleń, obrażenia powyżej 7 dni odniosły dwie 17-latki, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu wykonujemy czynności zmierzające do wyjaśnienia dokładnych przyczyn i okoliczność tego zdarzenia, są to czynności w myśl art. 160 §1 oraz §3 Kodeksu Karnego
- informuje w rozmowie z portalem Kalisz24.INFO, kom. Witold Woźniak z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Chodzi o narażenie bądź utratę życia lub zdrowia. Zgodnie z art. 160 Kodeksu Karnego § 1. "Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3." natomiast § 3. "Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 lub 2 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
22℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.15 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro