Reklama
Reklama

Aquanet: przerwy w dostawach wody i uciążliwość zapachowa

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Martin Slavoljubovski z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Martin Slavoljubovski z Pixabay

Wszystkie utrudnienia w dostawach wody spowodowane będą zapowiedzianymi przez Aquanet pracami.

Z utrudnieniami trzeba się liczyć od godziny 22:30 w środę, 3 sierpnia do godziny 8:00 w czwartek 4 sierpnia na ulicy 28 Czerwca 1956 r (od Wybickiego do Kilińskiego) ul.28 czerwca 1956 (od Szpitala do Krzyżowej), Prądzyńskiego (od Sikorskiego do Kilińskiego) w Poznaniu oraz na ulicy Krzyżowej (od ul.28 Czerwca 1956 r. do Dolnej Wildy), ul. Kilińskiego (od ul.28 Czerwca 1956r do Prądzyńskiego) w Poznaniu.

Pamiętajmy, że do 12 sierpnia może wystąpić zwiększona uciążliwość zapachowa LOŚ w najbliższym sąsiedztwie. Z uwagi na rozpoczęcie realizacji Kontraktu "Przebudowa obiektów kubaturowych Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków w Poznaniu - Etap III" od dnia 11.07.2022 nastąpi konieczność opróżnienia i czyszczenia z osadów bioreaktora na terenie Lewobrzeżnej Oczyszczalni Ścieków w Poznaniu - czytamy w komunikacie Aquanet.

Ponadto również w dniach 3-5 sierpnia, w związku z prowadzonymi pracami eksploatacyjnymi na terenie Przepompowni ścieków "Hetmańska" może wystąpić zwiększenie uciążliwości zapachowej obiektu w jego najbliższym sąsiedztwie.

Utrudnienia spowodowane będą prowadzonymi pracami. Aquanet przeprasza za zaistniałą sytuację i prosi mieszkańców o przygotowanie zapasów wody. Ponadto przedstawiciele Aquanet zaznaczają, że podane godziny są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
1.4 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro