Reklama

Poznańscy seniorzy znów szyją "plecaki pełne radości". Można do nich 'dorzucić' artykuły szkolne

fot. UM Poznań

Ruszyła druga odsłona akcji organizowanej przez Centrum Inicjatyw Senioralnych i poznańską Caritas. Plecaki trafią do ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie w stolicy Wielkopolski.

Poznań stał się schronieniem dla wielu osób, które przybyły do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie. Tu znalazły one pomoc, wsparcie i życzliwe słowo - mówi Wojciech Bauer, dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych. Nadal pamiętamy o nich wszystkich, a zwłaszcza o tych najmłodszych. I liczymy na to, że jest jeszcze chęć pomagania wśród najstarszych poznanianek i poznaniaków - dodaje.

We współpracy m.in. z Caritas Poznań CIS organizuje po raz kolejny zbiórkę. Wszystko w ramach drugiej edycji międzypokoleniowej akcji "Plecaki pełne radości". Plecaki uszyte przez seniorów zostaną wypełnione artykułami szkolnymi. Upominki zostaną przekazane pod koniec sierpnia dzieciom z Ukrainy przebywającym w Poznaniu.

Punkt zbiórki artykułów szkolnych znajduje się w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych przy ul. Mielżyńskiego 24 (działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Aż do 19 sierpnia można tam przynosić zeszyty, długopisy, kleje, farby, bloki, nożyczki, piórniki. Potrzebne są rzeczy nieużywane. Do przekazywania darów CIS zachęca przede wszystkim osoby w wieku senioralnym, jednak w zbiórce może wziąć udział każdy mieszkaniec i mieszkanka Poznania - informują miejscy urzędnicy.

Chętni seniorzy będą mogli też wziąć udział w warsztatach, podczas których przygotują plecaki i wypełnią je niespodziankami dla dzieci. Spotkanie warsztatowe odbędzie się 23 sierpnia w siedzibie Centrum Inicjatyw Senioralnych. Zapisy i szczegóły pod numerem tel. 61 847 21 11 - dodają urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
26.26 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro