Reklama
Reklama

Gdzie kupować kosmetyki, by mieć gwarancję jakości?

Obecnie wybór kosmetyków i akcesoriów do makijażu oraz pielęgnacji ciała jest ogromny - na tyle, że często właśnie to paradoksalnie utrudnia wybór. Niełatwo bowiem odnaleźć się w gąszczu ofert, a do tego co chwilę na rynku pojawiają się nowi producenci. Jak bezpiecznie kupować kosmetyki, by nie paść ofiarą oszustów i nie przepłacić za nieoryginalny produkt? Pamiętaj o kilku zasadach bezpiecznych zakupów!

Kupować stacjonarnie czy online?

Zakupy w sieci są dziś niezwykle popularne. Nie ma w tym nic dziwnego - można dokonać ich w każdej chwili i z dowolnego miejsca. Jedynym wymogiem jest posiadanie urządzenia podłączonego do sieci. Dzięki temu możesz kupić to, czego potrzebujesz, jadąc pociągiem, czekając na kolejne zajęcia na uczelni, czy leżąc wygodnie w łóżku. Wystarczy wybrać produkty, dokonać przedpłaty (lub wybrać opcję płatności za pobraniem - jeśli taka jest), a następnie poczekać na dostawę.

Sklepy internetowe (zwłaszcza drogerie - takie jak eZebra) oferują zwykle również większy wybór produktów niż sklepy stacjonarne. Często są one również w niższej cenie. Wydaje się więc, że zakupy online są najlepszym wyborem.

Jak kupować w sieci i nie dać się oszukać?

Warto jednak zachować czujność, by nie paść ofiarą oszustów. Nie brakuje bowiem fałszywych stron internetowych, które tylko udają sklepy. W rzeczywistości wystawiają produkty, których fizycznie nie posiadają i wysyłają podróbki lub pobierają pieniądze i... na tym kontakt się urywa. Z tego względu wiele osób obawia się zakupów w sieci.

Wystarczy jednak pamiętać o kilku zasadach bezpiecznych zakupów w sieci, by uniknąć kłopotów:

    • wybieraj zaufane strony - najlepiej kupować w znanych sklepach, co do których nie ma wątpliwości, że są prawdziwe;
    • weryfikuj sklep - jeśli jednak znalazłaś produkt na innej, nieznanej stronie, to przed dokonaniem płatności postaraj się zweryfikować sprzedawcę. Dane kontaktowe, adres i NIP działalności to podstawa i te informacje powinny być umieszczone na stronie, najczęściej w stopce. Jeśli ich nie ma - lepiej zrezygnuj z zakupów;
    • nie daj się nabrać na zbyt niskie ceny - niestety oszuści żerują na poszukiwaniu oszczędności przez klientów. Jeśli więc znajdujesz produkt, który normalnie kosztuje np. 350 zł, a dana oferta prezentuje go w podejrzanie niskiej cenie, np. 100 zł - niech zapali Ci się lampka ostrzegawcza!

Jeśli masz wątpliwości co do legalności sklepu, przed dokonaniem zakupu poszukaj opinii w sieci i w mediach społecznościowych na jego temat. Dobrze jest również znaleźć numer telefonu lub adres e-mail i spróbować nawiązać kontakt ze sklepem pod jakimś pretekstem. Te proste sposoby mogą zaoszczędzić nerwy i pieniądze!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
20.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro